Ahşap Ev

Anasayfa

Ahşap Ev Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev yapımında kullanılacak ahşabı seçerken doğal özelliğini, özellikle ahşabın içindeki artık nem ve basınç yüzdesindeki dalgalanmalarla üretilen günlük aralıklarını göz önüne almak önemlidir. Ayrıca ağacın doğal yapısındaki çatlakları en aza indirmek için, kütüğün tüm uzunluğu boyunca bir kanal oluşturulmaktadır. Kütüklerin doğal olarak kurutulması, atmosferdeki nem ve zararlı yabancı maddelerin ahşap içine nüfuz etmesini engelleyen özel maddelerle işlemden geçirilmesi, havanın akmasını sağlayacak şekilde depolanması ve derzin montaja göre yürütülmesi önem taşımaktadır.

Bu yapıların özelliklerinden biri duvarların yatay inşaasıdır. Dolayısıyla, bu tür binaların montajında ​​dikey kolonların yerleştirilmesinin yanı sıra pencere ve kapıların montajında ​​da ahşaptan yapılmış "sıkıştırma üniteleri" kullanılmaktadır. Burada sunulan tüm ayrıntılarla ve özellikle de inşa edilen ev için iyi havalandırma sağlandığında, ahşap bir ev uzun yıllar sorunsuz bir kullanım sağlayacaktır.

case lemn calibrat
case lemn calibrat mid

Daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. Firmamız, tüm sorularınıza en doğru cevapları verecektir.

Firmamız sizlere kullanım türü ve arsa özelliklerine uygun pek çok ev seçeneği sunmaktadır.

Geleneksel teknolojiyi modern tasarımla birleştiren kaliteli ürünlerle komple çözümler sunuyoruz:

  • Villa yapıları
  • Bağ evleri
  • Yazlık evler
  • Kulübeler ve daha pek çok yapı...

Ahşap ev özellikleri

Firmamız tarafından üretilen ahşap evler aşağıda vurgulanan pek çok özelliğe sahiptir.

Termal Koruma

Yapının ısı kaybının önlenmesinde ahşap duvarların kalınlığı (20cm ile 40cm arasında değişebilir) önemli bir etkendir. Çevre şartlarına uygun ev tasarımı ve planı da ayrıca önem taşır. Sağlam bilgi ve yapım yöntemlerimizle istenen termik koruma standartlarına sahip evleri sizler için inşaa ediyoruz.

Neme karşı koruma

Ahşap binalarımız, suya dayanıklı duvar yapılarıyle yan yüzey alanlarında neme karşı dirençlidir. Ahşabın en önemli avantajı su buharı difüzyon direnci ve duvar kesiti boyunca sıcaklığıdır. Duvarların yeterince titreşimi suyun duvara nüfuz etmesine izin vermezken dengeyi korur. Difüzyon için hafifletici bariyerler veya farklı yoğunluklu yapı unsurlarının sıralanması "nefes alan" duvarlar arasında yaşamanızı sağlar.

Gürültüye karşı koruma

Yapı duvar ve bölmelerinde kullanılan ahşabın doğal bir özelliği olarak, zaten kullanılan malzemenin kendisi başlı başınaiyi bir ses izolasyonu / koruması sağlamaktadır. Ayrıca, tavan, pencere, çatı gibi Inşaatın diğer bileşenleri, ses koruma açısından geleneksel konstrüksiyon yöntemleriyle işlenmektedir.

Yangın koruması

Özel yapım koşulları göz önüne alındığında, yapının tüm duvar yüzeyleri, standart çerçeveleme uygulamaları sorunsuz yapılarak, yangın direnci açısından uygun standartlara göre yapılır.

case lemn calibrat 1
case lemn calibrat 2
case lemn calibrat 4
case lemn calibrat 5